top of page

Ahoj lidi,
jmenuju se Jindříšek Šír a v červenci 2017 mi byl rok a půl. Život mi přichystal spoustu překážek, které si ostatní kluci a holky v mém věku ani nedovedou představit.

 

Pár týdnů před plánovaným porodem jsem musel na svět předčasně. V tu dobu nikdo nevěděl proč, ale v bříšku už mi nebylo dobře. Chybělo málo a nepřežil jsem.

Po porodu doktoři zjistili, že jsem v bříšku měl delší dobu nedostatek živin a kvůli tomu mám poškozený mozek.

Diagnóza: Centrální koordinační porucha. Doktoři mi popsali triparézu s akcentem na pravou ruku a levou nohu.

Od narození se peru za každý pokrok, který mě stojí spoustu sil, času a trpělivosti. Nyní se plazím, občas se mi na bříšku podaří strčit nožky pod sebe, ale na kolínka se nedostanu. Maminka se mnou každý den cvičí, chodím plavat, jezdím na koni, navštěvuji všelijaké doktory a specialisty, ale teď už to nestačí.

Abych se mohl posunout dál a měl šanci se někdy postavit na vlastní nohy, potřebuji teď co nejvíce speciální neurorehabilitaci. Bohužel tyto rehabilitace pojišťovny neproplácí. Mamka s taťkou se obracejí na nadace, ale ne vždy se tam daří uspět.

Nechci moc. Chci jen dostat šanci, jakou mají ostatní kluci a holky v mém věku. Chci si hrát s klukama na písku, hrát na schovávanou se svoji starší sestřičkou... když už mi život předhodil tuhle velkou výzvu, chci mít šanci ji podstoupit a zvládnout to.

Budu Vám moc vděčný, pokud mi pomůžete jakýmkoliv příspěvkem, ale i dobrým slovem a povzbuzením.

Já už svoji výzvu přijal - jak s mou výzvou o pomoc naložíte vy?

bottom of page