top of page

14.9.2017 se uskutečnilo benefiční focení "Úsměv pro Jindříška"

Všichni tak trochu doufáme a věříme v to, že můj příběh bude pohádkou se šťastným koncem. Ale jak se říká, i tomu štěstí se musí jít naproti - a kde jinde by to mělo platit víc, než v samotném městě pohádek - Jičíne. Mám to štěstí, že zrovna bydlím ve městě Rumcajse, a že organizátoři pohádkového festivalu nám umožnili ve spolupráci s Oblastní charitou Jičín zorganizovat pohádkové focení pod názvem "Úsměv pro Jindříška".

Nápad pomoci Jindříškovi tímto způsobem se zrodil v hlavách mamky Romči Šírové a naší známé - fotografky - Zuzky Horákové asi v polovině srpna 2017. Zprvu jednoduchá myšlenka - "svolat lidi, aby se vyfotili" - vyústila v několikadenní maraton telefonátů, emailů a schůzek mezi námi, Oblastní charitou a pořadatelem festivalu Jičín - město pohádky (Nadačním fondem JMP). Všem tímto chceme moc poděkovat za vstřícnost a ochotu během těchto jednání. Díky vzájemné spolupráci všech zúčastněných se podařilo zabezpečit bezproblémové zaštítění celé akce a podporu Města Jičína - tím, že jsme mohli toto focení realizovat v čase konání festivalu JMP.

Stačilo už "jen" sehnat dostatek nadšenců, kteří se přijdou vyfotit a pomůžou tak dobré věci. Netušili jsme, jaký zájem máme čekat a i proto nás po několika dnech "intenzivní kampaně" překvapilo, že více jak polovina termínů byla obsazena. Navíc jsme od dalších lidí dostávali příslib, že i když nestihnou samotné focení, pomůžou aspoň příspěvkem.

Jak se blížil den D, sledovali jsme čím dál víc předpověď počasí. Bylo zřejmé, že teplý slunečný den nás nečeká. Chladné počasí si vybralo i svou daň na zdraví - Jindříšek onemocněl. Jednalo se sice o typickou chlapskou nemoc (rýmičku), přesto jsme si nemohli dovolit strávit s ním na focení delší dobu.

Předpověď počasí se téměř nemýlila. Téměř celý den přeháňky, na teploměru sotva 15°C. Přesto Vás přišla spousta a kapky deště jakoby dodaly ještě víc energie a emocí do samotného focení. Pro všechny zúčastněné se jedná o jeden ze dní, na který nezapomenou. Připomínkou nám všem budou nejen trochu netradiční fotky ze dne, kdy by se většina z nás viděla pod dekou s teplým čajem, ale i jiný hřejivý pocit, že se dokázalo spojit tolik lidí za jedním účelem - pomoci Jindříškovi v boji za normální život.

Kdybychom chtěli poděkovat všem, kdo nám pomohli, asi bysme na někoho zapomněli, přesto nám dovolte zmínit několik důležitých lidí a institucí, bez kterých by se to neobešlo, děkujeme tedy mimojiné:

Všem zúčastněným malým i velkým modelům a modelkám - za jejich profi vystupování :)

Ostatním, kteří se nepřišli vyfotit, ale přispěli jakoukoliv částkou do kasičky - za jejich ochotu, která také není samozřejmá

Nadačnímu fondu Jičín - město pohádky - za umožnění celé akce a součinnost

Oblastní charitě Jičín - za záštitu celé akce včetně vedení sbírkového účtu na pomoc Jindříškovi

Zuzce Horákové - za šestihodinový maraton focení a následně mnohahodinový maraton úprav a výběru fotek

Monice Etrychové - za propagaci celé události včetně domlouvání časů focení a ustání mediálního tlaku :)

Martě Slaninové - babičce nejen za celodenní hlídání obou našich ratolestí (bez toho by se to taky neobešlo)

Katce Kovandové - za zapůjčení stolu a laviček, abychom si aspoň na chvilku měli kde sednout :)

firmě GARLAND distributor, s.r.o. - za zapůjčení stanů, bez kterých bysme byli nasosaní skrz na skrz jako houby :)

Závěrem pár čísel jako shrnutí:

21 - tolik skupinek lidí se přišlo vyfotit mezi 12-19:00

8000 - minimálně tolikrát cvakl fotoaparát během focení a tedy tolik bude hrubých fotek k finálnímu výběru

2 - tolik cm měla na délku podlitina na prstu, který si Romča skřípla při sestavování stanu pro focení :)

12200 - tolik Kč se vybralo v rámci benefičního focení pro Jindříška

bottom of page